WordPress 5.8

WordPress 5.8

Další zastávka na cestě k úplné úpravě webu.

Tři základní elektrárny

Spravujte widgety pomocí bloků

Po měsících tvrdé práce přišla síla bloků do editoru blokových widgetů i do přizpůsobovače. Nyní můžete přidat bloky jak v oblastech widgetů na vašem webu, tak s živým náhledem prostřednictvím nástroje Customizer. To otevírá nové možnosti pro vytváření obsahu: od mini rozložení bez kódu až po rozsáhlou knihovnu bloků jádra a bloků třetích stran. Pro naše vývojáře najdete další podrobnosti v poznámce k Widgety .

Zobrazit příspěvky s novými bloky a vzory

Blok Query Loop Block umožňuje zobrazit příspěvky na základě zadaných parametrů; jako smyčka PHP bez kódu. Snadno zobrazujte příspěvky z konkrétní kategorie, například vytváření portfolia nebo stránky plné vašich oblíbených receptů. Přemýšlejte o tom jako o komplexnějším a výkonnějším bloku nejnovějších příspěvků! Navíc návrhy vzorů usnadňují vytváření seznamu příspěvků s požadovaným designem než kdy dříve.

Upravte šablony kolem příspěvků

K úpravám šablon, které obsahují váš obsah, můžete použít známý editor bloků – jednoduše aktivujte téma bloku nebo téma, které se přihlásilo pro tuto funkci. Přepněte z úpravy příspěvků na úpravy svých stránek a zpět, a to vše při použití známého editoru bloků. V rámci kompatibilních témat je k dispozici více než 20 nových bloků. Přečtěte si více o této funkci a o tom, jak s ní experimentovat, v poznámkách k verzi.


Tři pomocníci pracovního postupu

Přehled struktury stránky

Někdy potřebujete jednoduchou vstupní stránku, ale někdy potřebujete něco trochu robustnějšího. Jak se bloky zvětšují, objevují se vzory a usnadňuje se tvorba obsahu, jsou nutná nová řešení, která usnadňují navigaci v komplexním obsahu. Zobrazení seznamu je nejlepší způsob, jak přeskakovat mezi vrstvami obsahu a vnořenými bloky. Vzhledem k tomu, že zobrazení seznamu poskytuje přehled všech bloků ve vašem obsahu, můžete nyní rychle přejít na přesný blok, který potřebujete. Jste připraveni se plně soustředit na svůj obsah? Podle potřeby jej zapněte nebo vypněte.

Navrhované vzory pro bloky

Počínaje tímto vydáním nástroj Transformace vzorů navrhne blokové vzory na základě bloku, který používáte. Právě teď to můžete vyzkoušet v Bloku dotazů a Bloku sociálních ikon. Jak budou přidány další vzory, budete moci získat inspiraci, jak upravit styl vašeho webu, aniž byste opustili editora!

Styl a obervaní obrázků

Vybarvěte svůj obraz a krycí bloky pomocí dvoutónových filtrů! Duotone může vašim návrhům přidat barvu a upravit obrázky (nebo videa v obálce), aby se dobře integrovaly do vašich motivů. Efekt duálního tónu si můžete představit jako černobílý filtr, ale místo toho, aby stíny byly černé a světla byla bílá, můžete pro stíny a světla vybrat vlastní barvy. V dokumentaci se dozvíte více o tom, jak to funguje.


Pro vývojáře k prozkoumání

Theme.json

Představujeme globální styly a rozhraní API globálního nastavení: ovládejte nastavení editoru, dostupné nástroje pro přizpůsobení a bloky stylů pomocí souboru theme.json v aktivním šabloně. Tento konfigurační soubor povoluje nebo zakazuje funkce a nastavuje výchozí styly pro web i pro bloky. Pokud vytváříte šablony, můžete experimentovat s touto ranou iterací užitečné nové funkce. Další informace o tom, co je aktuálně k dispozici a jak to funguje, naleznete v této poznámce pro vývojáře.

Ukončení podpory pro Internet Explorer 11

Podpora aplikace Internet Explorer 11 byla od tohoto vydání zrušena. To znamená, že můžete mít problémy se správou svého webu, které v budoucnu nebudou opraveny. Pokud aktuálně používáte IE11, důrazně doporučujeme přepnout na modernější prohlížeč.

Přidání podpory pro WebP

WebP je moderní formát obrázků, který poskytuje vylepšenou bezztrátovou a ztrátovou kompresi obrázků na webu. Obrázky WebP jsou v průměru přibližně o 30% menší než jejich ekvivalenty JPEG nebo PNG, což vede k rychlejším webům s menší šířkou pásma.

Přidání dalších podpůrných bloků

S rozšířením na dříve implementované podpory bloků ve WordPressu 5.6 a 5.7 zavádí WordPress 5.8 několik nových bloků a nové možnosti přizpůsobení registrovaných bloků. Další informace jsou k dispozici v bloku podporujícím poznámku programátora.

ODBĚR NOVINEK

PŘIHLASTE SE DO NAŠEHO ZPRAVODAJE A ZÍSKEJTE SLEVU 10% NA ČLENSTVÍ.

Nerozesíláme spam! Další informace najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Související příspěvky

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
I váš názor je důležitý! Sdělte jej ostatním!x
()
x