WordPress 5.8 Beta 1

WordPress 5.8 Beta 1 je nyní k dispozici pro testování!

Tento software je stále ve vývoji, proto se nedoporučuje spouštět tuto verzi na produkčním webu. Místo toho doporučujeme spustit toto na testovacím webu, abyste si mohli hrát s novou verzí.

WordPress 5.8 Beta 1 můžete otestovat dvěma způsoby:

Nainstalujte a aktivujte plugin WordPress Beta Tester (vyberte kanál „Bleeding edge“ a stream „Beta / RC Only“).
Přímo si stáhněte beta verzi zde (zip).

Aktuální cíl pro konečné vydání je 20. července 2021. Je to jen šest týdnů, takže je nezbytná vaše pomoc, abyste zajistili, že bude toto vydání testováno správně a co nejlépe.

V nadcházejících týdnech sledujte blog Make WordPress Core, který obsahuje poznámky vývojáře související s verzí 5.8 a podrobněji rozebírá tyto a další změny.

Co je nového v této verzi 5.8? Začněme několika důležitými body.

Hlavní body:

Výkonné bloky

 • Objevte několik nových bloků a expresivních nástrojů, včetně bloků pro seznamy stránek, název webu, logo a slogan. Výkonný blok Query Loop nabízí několik způsobů zobrazení seznamů příspěvků a přichází s novými vzory bloků, které využívají jeho flexibility a kreativních možností.
 • Interakce s vnořenými bloky byla usnadněna trvalým tlačítkem panelu nástrojů pro výběr nadřazeného prvku. Obrysy bloku se zobrazují, když najedete myší nebo se zaměříte na různá tlačítka typu bloku. V režimu „výběr“ jsou nyní k dispozici také úchyty bloků pro přetažení.
 • Představuje zobrazení seznamu, panel, který lze přepínat a pomáhá procházet složité bloky a vzory.
 • Opakovaně použitelné bloky mají vylepšený tok vytváření a podporu revizí historie.
 • Skvělý nový duotónový blok přidává obrazové efekty, které lze použít v mediálních blocích nebo podporovat v blocích třetích stran. Barevné předvolby lze také přizpůsobit podle motivu.

Ručně vybrané vzory

Vzory lze nyní také doporučit a vybrat během nastavení bloku, což nabízí nové výkonné toky. Transformace vzorů jsou také možné a umožňují převod bloku nebo kolekce bloků do různých vzorů.

Nová kolekce vzorů a počáteční integrace s nadcházejícím adresářem vzorů na WordPress.org.

Lepší nástroje

 • Nový editor šablon, který umožňuje vytváření nových vlastních šablon pro stránku pomocí bloků.
 • Motivy nyní mohou ovládat a konfigurovat styling pomocí souboru theme.json, včetně konfigurace rozložení, podpory bloků, barevných palet a dalších.
 • Nové návrhové nástroje a vylepšení stávajících bloků, včetně více možností barev, typografie a mezer, přetahování pozadí obálky, doplnění možností transformace bloků, možnost vkládat soubory PDF do bloku Soubor a další.
 • Zahrnuje vylepšení způsobu, jakým je editor vykreslen tak, aby přesněji připomínal frontend.

Internet Explorer 11

Podpora aplikace Internet Explorer 11 končí letos na WordPressu. V této verzi se většina těchto změn slučuje, takže k testování použijte období Beta a RC!

Bloky v oblasti widgetů

 • Nyní můžete použít jakýkoli blok v oblastech widgetů vašeho motivu pomocí zcela nové obrazovky Widgety a aktualizovaného nástroje pro přizpůsobení.
 • Existující widgety třetích stran nadále fungují prostřednictvím bloku Legacy Widget.
 • Nejste úplně připraveni na úplné přepnutí? Pro usnadnění přechodu mohou uživatelé použít plugin Classic Widgets a motivy mohou volat remove_theme_support („widgets-block-editor“).

 

ODBĚR NOVINEK

PŘIHLASTE SE DO NAŠEHO ZPRAVODAJE A ZÍSKEJTE SLEVU 10% NA ČLENSTVÍ.

Nerozesíláme spam! Další informace najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Související příspěvky

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
I váš názor je důležitý! Sdělte jej ostatním!x
()
x