WordPress 5.7 „Esperanza“

Rozjeďte své příběhy v editoru, který je čistší, ostřejší a dokáže vám uniknout z cesty.

Vstupte do WordPressu 5.7.

S touto novou verzí vám WordPress přináší svěží barvy. Editor vám pomůže pracovat na několika místech, která jste dříve nemohli – alespoň bez toho, abyste se dostali do kódu nebo si najali profesionála. Ovládací prvky, které používáte nejčastěji, například změna velikosti písma, jsou na více místech – přesně tam, kde je potřebujete. A změny rozvržení, které by měly být jednoduché, stejně jako obrázky v plné výšce, jsou ještě jednodušší.

Nyní je editor jednodušší na používání

Úprava velikosti písma na více místech: Nyní jsou ovládací prvky velikosti písma v blocích seznam a kód přesně tam, kde je potřebujete. Už žádné přesouvání na jinou obrazovku, abyste provedli tuto jedinou změnu!

Opakovaně použitelné bloky: Několik vylepšení zvyšuje stabilitu a snadnost použití opakovaně použitelných bloků. A teď se automaticky uloží s příspěvkem, když kliknete na tlačítko aktualizovat.

Vkládacího nástroje drag-and-drop: Přetahování bloků a blokových vzorů z vkládacího nástroje přímo do vašeho příspěvku.

Zvládnete více bez psaní vlastního kódu

Zarovnání v plné výšce: Už jste někdy chtěli vytvořit blok, jako je krycí blok, vyplnit celé okno? Teď můžeš.

Blokování tlačítek: Nyní můžete zvolit svislé nebo vodorovné rozložení. A můžete nastavit šířku tlačítka na přednastavené procento.

Blokovat ikony sociálních sítí: Nyní můžete změnit velikost ikon.

Jednodušší výchozí paleta barev

Nahoře, v nástěnce před a po aktualizaci barev v 5.7.

Tato nová zjednodušená paleta barev sbalí všechny barvy, které byly ve zdrojovém kódu WordPress, až na sedm základních barev a škálu 56 odstínů, které splňují doporučený kontrastní poměr WCAG 2.0 AA proti bílé nebo černé.

Barvy jsou vnímavě jednotně od světlé po tmavou v každém rozsahu, což znamená, že začínají bílou a při každém kroku jsou tmavší o stejné množství.

Polovina rozsahu má kontrastní poměr 4,5 nebo vyšší oproti černé a druhá polovina zachovává stejný kontrast proti bílé.

Najděte novou paletu ve výchozím barevném schématu panelu WordPress nástěnky a použijte ji při vytváření šablon, pluginů nebo jiných komponent. Všechny podrobnosti naleznete v poznámce k vývojové paletě barev.

Přechod z HTTP na HTTPS na jedno kliknutí

Od nynějška je přechod webu z HTTP na HTTPS přesunem jedním kliknutím. WordPress po aktualizaci automaticky aktualizuje adresy URL databáze. Už žádný lov a hádání!

Nový API roboti

Nové rozhraní API pro roboty vám umožňuje zahrnout direktivy filtru do meta značky robots a rozhraní API obsahuje ve výchozím nastavení direktivu max-image-preview: large. To znamená, že vyhledávače mohou zobrazovat větší náhledy obrázků, což může zvýšit váš provoz (pokud web není označen neveřejný).

Probíhá čištění po aktualizaci na jQuery 3.5.1

Po celá léta jQuery pomáhal pohybovat se na obrazovce způsoby, které základní nástroje nemohly – ale to se stále mění, stejně jako jQuery.

V 5.7 je jQuery více soustředěný a méně rušivý, s méně zprávami v konzole.

Lazy-load vašich iframe

Nyní je jednoduché nechat prvky iframe lazy-load. Ve výchozím nastavení WordPress přidá do značek iframe atribut loading="lazy", pokud jsou zadány šířka i výška.

Pro více informací prozkoumejte průvodce!

ODBĚR NOVINEK

PŘIHLASTE SE DO NAŠEHO ZPRAVODAJE A ZÍSKEJTE SLEVU 10% NA ČLENSTVÍ.

Nerozesíláme spam! Další informace najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Související příspěvky

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
I váš názor je důležitý! Sdělte jej ostatním!x
()
x